HomeGalleryПрашања/ОдговориРегистрирајте сеВлез
ОВОЈ ФОРУМ НЕ ПРИМА НОВИ ЧЛЕНОВИ И Е ВО ФАЗА НА ЗАТВОРАЊЕ, ЗАТОА ВЕ МОЛИМЕ ДА ОТИДЕТЕ НА НОВО ОТВОРЕНИОТ ФОРУМ НА ЛОКАЦИЈА: http://elektronika-mk.net/, ТАМУ МОЖЕТЕ ДА СЕ ЗАЧЛЕНИТЕ И ДА УЧЕСТВУВАТЕ ВО ИЗРАБОТКАТА НА ПОКВАЛИТЕТЕН ФОРУМ ЗА ЕЛЕКТРОНИКА, СО НОВИ СОДРЖИНИ И РЕШЕНИЈА НА ПРОБЛЕМИТЕ ОД ПОВЕЌЕ ОБЛАСТИ НА НАУКАТА, БИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА РАЗБИРАЊЕТО!

Share | 
 

 Потребна ми е шема за електронско палење на кола

Go down 
АвторПорака
viktor94
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 4
Registration date : 2009-04-30

ПишувањеПредмет: Потребна ми е шема за електронско палење на кола   Вто Мај 05, 2009 10:18 pm

Барам шема за електронско палење на кола...никаде неможам да најдам...и ако најдам тоа е на англиски и ги нема вредностите за елементите...Извинте ако сум го згрешил местово на форумов за барање на помош..И ќе може ли да ми помогнете во врска со ова? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Devil©
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 362
Age : 26
Registration date : 2008-02-13

ПишувањеПредмет: Re: Потребна ми е шема за електронско палење на кола   Вто Мај 05, 2009 10:54 pm

еве тука имаш за транзисторско палење
http://electronics.discutforum.com/forum-f1/topic-t251.htm#1030
види ова ако не ти помогни да бараме нешто друго
негде мислам дека имав некоја шема за таква работа ама точно каде е незнам треба да ја побарам ако ја најдам ке ти ја дадам
поз

_________________
Ништо не е бесконечно, се' има почеток и крај

http://tinyurl.com/lm6kvf

Користете копче „Измени“ не пишувајте пост под пост.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
viktor94
Нов член
Нов член
avatar

Број на мислења : 4
Registration date : 2009-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Потребна ми е шема за електронско палење на кола   Пет Мај 29, 2009 6:06 pm

фала фала добро ми помогна усте да проработи уредоФ
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Devil©
Администратор
Администратор
avatar

Број на мислења : 362
Age : 26
Registration date : 2008-02-13

ПишувањеПредмет: Re: Потребна ми е шема за електронско палење на кола   Пет Мај 29, 2009 11:33 pm

оти каков проблем има
го имаш направено или ?
во што е проблемот, ако го имаш изработено да не имаш негде грешка, дали деловите ти се точно поставени ??
пиши па да ти помогнеме

_________________
Ништо не е бесконечно, се' има почеток и крај

http://tinyurl.com/lm6kvf

Користете копче „Измени“ не пишувајте пост под пост.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Потребна ми е шема за електронско палење на кола   

Вратете се на почетокот Go down
 
Потребна ми е шема за електронско палење на кола
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Македонски Форум за Електроника :: Практична електроника - Дизајн и креирање :: Автоелектроника-
Отиди до: